Zastav se u sebe nadvakrát

Patříte mezi ty, kteří si už nějakou dobu říkají, že by si mohli dopřát něco jen pro sebe? Nebo si čas na sebe už děláte pravidelně a hledáte inspiraci, jakými způsoby o sebe pečovat? Nebo vám sebepéče zatím nic neříká?

 

Ať už je to tak či tak, zveme vás na setkání, zastavení a diskuzi nad tím, co je to sebepéče a proč na ní není nic sobeckého. 

Co přesně můžete čekat?

Na prvním setkání se zaměříme na porozumění vlastním potřebám. Naše potřeby a péče o sebe jsou totiž neodlučně spjaté. Už se vám někdy stalo, že jste slepě následovali něčí radu do života a vůbec vám to nepomohlo? Nám ano, a tak jsme postupně začaly zjišťovat, že nejlepší cestou, jak si do života vnést pohodu, je uvědomovat si vlastní potřeby a naučit se na ně reagovat.

Nejsnazší cesta, jak si svých potřeb všimnout vede skrze naše tělo. Během setkání se proto podíváme, jak se vlastně doma cítíme (když už tam trávíme tolik času) a co tam pro sebe můžeme změnit, abychom se cítili lépe.

Téma sebepéče je v našich končinách stále poměrně neprobádané, takže se v druhém setkání společně zamyslíme nad tím, co všechno se pod slovem sebepéče skrývá. Seznámíme tě také s oblastmi, ve kterých je možné péči o sebe praktikovat (ve vztazích, v práci aj.) a nabídneme ti způsoby, jak si do života zařadit nový návyk.

Kdy?

26.4. + 3.5.
        18-20 hodin        

Kde?

Online na Zoom

 

Za kolik?

600 Kč

Účastníci

6 až 8

Jdete do toho s námi?

Lektorky

Jsme dvě psycholožky, které téma sebepéče baví už téměř 2 roky. A tenhle náš společný zájem teď chceme předávat dál a dál. Tím nejlepším na nás asi je, že se sebepéči samy aktivně věnujeme a každá přitom trochu jinak. Můžeme vám proto nabídnout více pohledů na toto téma. Inspirace máme na rozdávání 🙂

Barbora Vavřichová vystudovala psychologii a působí v organizaci Baobab, kde podporuje lidi s duševním onemocněním ve studiu. Téma sebepéče je její srdcovou záležitostí. Objevuje ho sama pro sebe a své poznatky šíří dál skrz tento web a semináře jako je tento. 

Ve svém volném čase odpočívá jógou, čtením, psaním poezie a novou energii čerpá v přírodě.

Anna-Marie Pospíšilová vystudovala psychologii a většinu svého pracovního času tráví na Lince bezpečí jako krizová interventka. Lektorské zkušenosti sbírala v několika organizacích (např. Nevypusť duši) a s mnoha cílovými skupinami. Tématu sebepéče se poprvé věnovala, v rámci své diplomky. Od té doby se sebepéče stala její hlavní životní náplní jak v práci, tak v osobním životě. Díky sebepéči v sobě objevila kus umělkyně, takže ve volném čase buď zpívá nebo maluje.

Jak popisují svou zkušenost účastníci?

Setkání mí pomohlo se více zamyslet nad tím, co potřebuju, abych se cítila dobře doma, v práci, kdekoliv. Sebepéče je, alespoň u mě, zanedbávaná oblast. Po workshopu mám zase chuť se do toho pustit.
Ája
Odnáším si chuť na sobě pracovat a pečovat o sebe. Motivaci vybičovat se k tomu, abych sebe samu dávala na prioritní příčky mého běžného života. Odnáším si taky teorii o tom, jak si vypěstovat návyk a jak ji prakticky využít v mém životě. Díky!
Klára
Odcházím s příjemným pocitem, že jsem pro sebe něco udělala a s konkrétním návodem, jak o sebe pečovat i nadále a lépe. I přes digitální formu bylo setkání tak příjemné, že měl člověk pocit, jakoby byl s ostatními na jednom místě a ani se neztratila intimnost setkání.
Workshop mi přinesl možnost se zastavit, věnovat se sobě, strávit smysluplný čas v inspirativním prostředí. Odnáším si konkrétní tipy, jak o sebe mohu pečovat.
Překvapilo mě, jak zajímavé je sdílet s ostatními nápady a zkušenosti v oblasti sebepéče, a jak rozmanité tyto nápady můžou být.
(...) Líbil se mi program workshopu, jeho gradace, možnost vyjádřit se k tématům. Aktivity mě bavily a byly inspirativní. Potvrdila jsem si, že sebepéče je nedílnou a nejdůležitější součástí našeho života vedoucí ke zdraví a spokojenosti.